It's is an Australian product
3 Answers
-
Beverry Lanolin Cream
-
For the best answers, search on this site https://shorturl.im/aybNC
I'd be willing to make an extra stop at or near any of my usual places to do errands, just to pick up a few of that item. For something inexpensive like Twinkies, if I really like it, I'd spend maybe $15 - $25 stocking up, but I wouldn't pay a new premium based on the disappearing supply. For the Hostess products, I actually did decide to make an extra stop to buy a couple of packages of "Snow Cones," (something I loved as a kid) but the store had already run out, so I got 2 of a different Hostess snack for nostalgia sake, and that was it. There used to be a type of energy bar I really liked made by Cliff Bar. They changed it. But if I'd have known beforehand that it was my last chance to buy the old version of the mixed nut bar (which I much prefferred) I would have bought $30 worth.